Локо Пловдив надви Ботев с 3:0 при ветераните

22:38

Ветераните на Локомотив (Пловдив) победиха Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в мач от 1-вия кръг на областния етап на държавното първенство. "Черно-белите" контролираха изцяло ситуацията на терена и можеха да вкарат още попадения във вратата на гостите, но редица пропуски ги лишиха от това.

Първото полувреме започна с натиск на Локомотив. Добри шансове за гол се откриха пред Здравко Лазаров, Ванчо Траянов и Желимир Теркеш, но стражът на гостите показа рефклекс и успя да се намеси при всичките ситуации.

В началните минути на втората част ветераните на Локомотив откриха резултата. Точен бе Явор Въндев с глава. Само след дест минути "черно-белите" удвоиха чрез Христо Телкийски. Крайното 3:0 оформи помощник треньорът в щаба на Бруно Акрапович - Желимир Теркеш.

Така Локомотив се класира за втория кръг на областния етап, където "смърфовете" ще гостуват на Левски (Карлово) на 11 октомври от 16:00ч.

Тимът на ветераните излезе днес и с нови екипи, които са осигурени от Autohaus.

Стартовият състав на Локомотив: Стоян Петров, Георги Мечечиев, Александър Тунчев, Велко Христев, Роберт Петров, Ванчо Траянов, Николай Костов, Красимир Димитров, Явор Въндев, Желимир Теркеш, Здравко Лазаров