Интер и Барселона поделиха точките

23:36
Съставите на Интер и Барселона завършиха при резултат 0:0 в дербито на вечерта от груповата фаза на Шампионската лига. Двата тима премериха сили на стадион "Джузепе Меаца" в Италия, а главен съдия на сблъсъка бе Волфганг Щарк от Германия.

През първата част двата тима си размениха по едно по-опасно положение. Първо Златан Ибрахимович се оказа на добра стрелкова позиция още в 7-а минута, но прибърза с удара и не успя да улучи вратата на Жулио Сезар. На другата страна на терена Виктор Валдес показа класа в 29-а минута, когато Диего Милито отправи удар по тревата, но стражът на испанците спаси. В края на първата част Кейта можеше да накаже грешка на италианската защита и вратаря Сезар, но ударът му не попадна в очертанията на вратата.

През втората част Барселона имаше териториално предимство, но не успя да отбележи гол във вратата на Сезар. Удобни положения за гол се откриха пред Лионел Меси и Тиари Анри, но ударите на офанзивните футболисти на Барса бяха блокирани от защитата на италианците. Най-чистата ситуация за тима на Жозе Моуриньо се откри в средата на полувремето, когато топовен удар на Деян Станкович от границата на наказателното поле мина на сантиметри от горната греда на Виктор Валдес.

Интер - Барселона - 0:0

Интер: Сезар, Майкон, Самуел, Лусио, Киву, Санети, Мота, Мунтари (Станкович \'62), Снайдер (Сантон \'79), Милито (Балотели \'86), Ето\'о

Барселона: Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Яя Туре, Кейта, Шави, Меси, Анри (Иниеста \'77), Ибрахимович

Adrian000
17.09.2009 19:37

Като любител на тактическия футбол определено съм доволен от представеното от двата отбора никой от двата отбора не игра слабо двата отбора направиха страхотен мач и играха своята игра определено Барселона контрулираха 85% ,но на няколко пъти Интер имаха шанс да ги изненадат най- вече в полужението в което Диего Милито не успя да си спре топка според мен ако беше успял шанса за Валдес беше точно 1% отлична игра на синьо-черните в защита отличен мач за Лусио и Валтер Самуел просто бяха безгрешни ,а Жулио Сезар нямаше проблеми на врата изолираха напълно Златан Ибрахимович ,което беше ключът към тази точка за Интер ,много слаб мач за Съли Мунтари, без много шансове за Ето'о и Милито ,Барса надигра съперника в средата на терена, Снайдер остана изолиран това позволи на Барса да контролира мача определено липсата на Камбиасо беше големия минус за "нерадзурите"

icone_81
17.09.2009 11:45

Фен съм на Барса, но снощи направо ме издразниха. Вероятно искаха да влезнат с топката във вратата на Интер. Не видях удари от разстояние. Иначе Интер стоя мн. добре в защита.

ClasiczM
17.09.2009 10:15

мача беше ясен Х *wink* дори на точен го фанах

Barca_fen112
17.09.2009 09:40

lubo_krika разбирам те много добре ,но първо искам да попитам нещо.ПРеди 2 години Барселона разполагаше с почти същия състав и тогава всички вие с малки изклучения казвахте ''хахаха тия футоболисти н стават за нищо'' станаха шампиони и за вас са богове.Разбираш ли ме какво искам да ти кажа.Но спор няма ,че колкото и да ви е яд феновете на Интер макар да не си признавате и вчера на стадиона да се видя Ибрахимович си е един от най-класните нападатели в света и то вчера започна да се вижда за това мисля ,че до 1 месец когато и Иниеста налвезе в форма и ибрата се е вписал в играта им каталунците този сезон ще бъдат още по силни и от предишния *devil*

torres_228
17.09.2009 07:49

А бе едно беше ясно - Барса трябваше да бие с 0-1 ! *wink*

ip
17.09.2009 01:32

Собствениците на Барса подариха черната си перла и се бръкнаха за още 4рийсе и няколко милиона за един бастун..тоя парцал Ибра прееба много хора включително и мен с незабравимите си пропуски на световното 2006 срещу гранда в световния футбол Тринидад и Тобаго *sick* От 3 метра улучи вратаря ама това си е част от фубола..особено от “футбола“ на Ибра ..

lubo_krika
17.09.2009 00:08

Barca_fen с този състав на барса и бижутера да им е нападател ще стане голмайстор,ако ме разбираш какво искам да кажа.

paunQ
17.09.2009 00:05

Добре де, народе, как може да сравнявате Ибрахимович и Ето'о? Двамата са толкова различни, че сравнение е НЕМИСЛИМО..

17.09.2009 00:02

МИ как ''ко'' направи доста повече от Самуел който го изкарахте че е с 20 класи над Ибрата ама тоя мач показа ,че Ибрата е с 2 класи над Ето'о просто доказателство ,че вие простите критици сгрешихте *sick*

lubovnika8
17.09.2009 00:00

ко игра тоя ибрахимои4 неми е ясно кай е барса фен ?

lubo_krika
16.09.2009 23:52

За мен просто Ибрахимович днес неискаше да вкара.На Камп Ноу 2-1 за барса.

16.09.2009 23:45

Искам сега да попитам всички критици.КОй игра по-добре Ето'о или Ибрахимович??? *devil* МОля млакнете било грешка било простотия да ама не беше и започна да се вижда.А иначе много добър мач с много добър резултат за Барса и страхотна игра без много напрягане ги смачкахме и съм 90% сигурен ,че на мача на КАмп Ноу Барса ще по същия начин но този път ще вкара поне 2 гола *wink*

Leader78
16.09.2009 22:38

bianconer4e искаш ли едно вино да пийнеш имам БОРДО !!!!!!!!!!!! *joking*

YAYA
16.09.2009 22:37

Kalinho Барса достатъчно ценяха и уважаха Ето'о кфо ми дрънкаш ти..

bianconer85
16.09.2009 21:47

Мамини убавци розови, добре че не съм им фен, че щях да потъна в земята от срам

TOTTI_pz
16.09.2009 21:29

от барса съм и искам да бием но ето`о да вкара хеттрик за да видят от барса каква грешка допуснаха като го продадоха

Kalinho
16.09.2009 21:20

Ето'о много обича да наказва бившите си отбори който не са го уценили на 100% *smile* така, че очаквам днеска да вкара може и да не бият Интер ама Ето'о ще вкара

blq
16.09.2009 21:13

Съгласен съм с Hristiyan ! И на мен ще ми стане голям кеф Ето'о да вкара, и то не 1, а 2 или повече. Но ако мисля реално на нещата, бих казал, че мачът е Х а на реванша Барса ще победят *wink*

Hristiyan
16.09.2009 21:08

Фен съм на арсенал, но винаги съм подкрепял и барса... този път обаче искам интер да бият с гол на ето'о, за да разберат каква грешка направиха като го замениха !

jiviq
16.09.2009 21:07

Според мен,интер са отбора,които ще победи!просто интер са преобразени този сезон.форца Интер *smile*

16.09.2009 21:03

Жалко ,че Андрес не е титуляр ,но въпреки това сме по класния отбр и пожелавам едно голямо шоу да спретнат и БАрса в крайна сметка да победи *devil*