Лукаку донесе победата на Юнайтед срещу Бърнли (видео)

22:52

Манчестър Юнайтед прекъсна серия от две загуби с победа над Бърнли с 2:0 като гост в четвърти кръг на Премиършип. И двата гола за "червените дяволи" отбеляза Ромелу Лукаку през първото полувреме.

Белгиецът се отличи в 27-ата и 44-ата минута, а в 69-ата Пол Погба не успя да реализира дузпа. Малко след това грандът от Манчестър остана с човек по-малко на терена. Влезлият като резерва Маркъс Рашфорд отговори на провокация на Фил Бардсли, на терена настъпи меле и в резултат Рашфорд бе изгонен, а Бардсли получи жълт картон.

Така Манчестър Юнайтед се върна на победния път, а Бърнли увеличи серията си без пълен успех на четири мача (едно равенство и три поражения).

В друг днешен мач от кръга Уотфорд обърна с 2:1 Тотнъм на свой терен. "Шпорите" поведоха с гол на Абдулайе Дукуре в 53-ата минута, но "стършелите" обърнаха с попадения на Трой Дийни и Крейг Каткарт. За Уотфорд това е четвърта поредна победа, а лондончани след три поредни успеха допуснаха първо поражение.