Арсенал с първа победа под ръководството на Емери (видео)

20:11

Арсенал записа първия си успех в първенството под ръководството на Унай Емери, побеждавайки Уест Хям с 3:1 в лондонското дерби от трети кръг на Премиършип.

Месут Йозил не участва в мача, тъй като страда от вирусно заболяване, а неговото място зае Аарън Рамзи.

Марко Арнаутович даде преднина на "чуковете" в 25-ата минута, но отговорът на "артилеристите" не закъсня и Начо Монреаол изравни пет минути по-късно. Арсенал поведе с голяма доза късмет в 70-ата минута, когато Александър Лаказет с гръб към вратата опита центриране, а топката се отклони от тялото на Иса Диоп и влезе в мрежата на пазената от Фабиански врата. Тимът на Емери стигна до още един гол, автор на който стана Дани Уелбек в допълнителното време. Арсенал загуби предните си двама мача и сега е с актив от три точки, а Уест Хям претърпя трета загуба.