Бордо изненада Ювентус в Торино

00:12
Ювентус и Бордо завършиха наравно 1:1 в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Френският шампион, който бе считан за аутсайдер преди срещата, бе близо до това дори да победи своя именит съперник.

"Старата госпожа" бе доста скована тази вечер и момчетата на Чиро Ферара трудно успяваха да измислят нещо смислено пред вратата на противника. През първото полувреме гостите имаха няколко много добри положения за гол, но Джанлуиджи Буфон прояви страхотна класа и опази вратата си суха.

След почивката торинци стигнаха до гол чрез Винченцо Якуинта, който в 63-а мин от малък ъгъл преодоля резервата Улрих Раме. Петнайсет минути преди края на срещата обаче Ярослав Плашил възстанови равенството. В крайна сметка "жирондинците" удържаха този резултат в последните минути и спечелиха ценна точка от негостоприемния стадион в Торино. В края на мача Клаудио Маркизио можеше да донесе победата на Юве, но шутът му срещна гредата на гостите.

Ювентус - Бордо - 1:1

1:0 - Якуинта - 63 мин.
1:1 - Плашил - 75 мин.