Неймар се завърна подобаващо, Бразилия надви Хърватия на "Анфийлд" (видео)

20:45

Бразилия победи Хърватия с 2:0 на стадион "Анфийлд" с 1:0 в контролна среща, част от подготовката на двата тима за Мондиала в Русия. Първият гол в срещата отбеляза голямата звезда на Селесао Неймар, който се появи на терена след почивката.

Най-скъпият футболист в света се разписа в 61-ата минута, когато след добра атака на бразилците получи пас от Филипе Коутиньо, навърза двама противникови бранители и не даде никакъв шанс на вратаря Даниел Субашич. Точен в мача бе и звездата на Ливърпул Роберто Фирмино секунди преди края на триминутното продължение.

На Световното първенство Бразилия е в група с Швейцария, Коста Рика и Сърбия, а хърватите ще спорят за преминаване на групите с Аржентина, Исландия и Нигерия.

26-годишният Неймар днес се върна на терена след тримесечно отсъствие заради сериозна травма, заради която дори и участието му на Мондиала бе под въпрос.