Фулъм с ключов успех над изпадналия Съндърланд

13:40

Отборът на Фулъм направи голяма крачка към директната промоция във Висшата лига, след като победи последния в класирането Съндърланд с 2:1 у дома в мач от предпоследния кръг на шампионата.

„Черните котки“ официално изпаднаха в Лига 1 още преди седмица, но бяха много близо до това да разочароват Славиша Йоканович и неговите възпитаници на „Крейвън Котидж“. В 28-та минута гостите поведоха в резултата чрез Хоел Асоро, но точно преди почивката Лукас Пиасон изравни. Когато изглеждаше, че „котиджърс“ ще изгубят ценни две точки в битката с Кардиф Сити, на сцената отново излезе Александър Митрович и донесе успеха на тима в 76-та минута. По този начин Фулъм измести „синигерите“ от второто място и вече има две точки повече. Днес тимът на Нийл Уорнък ще може да си върне позицията, даваща право директна промоция, но трябва да спечели гостуването си на Хъл Сити.