Лудогорец дръпна на 13 точки пред "армейците" след класика срещу Верея (видео)

22:32

Лудогорец спечели с 3:0 гостуването си на Верея в мач от 32-ия кръг на Първа лига и по този начин постигна 14-та поредна победа в първенството, дърпайки с 13 точки пред втория ЦСКА-София в битката за титлата.

И трите гола за орлите паднаха след почивката. Резервата Якуб Шверчок вкара в 67-ата минута, Клаудиу Кешерю удвои (77), а в заключителните секунди на срещата Вандерсон отбеляза за крайното 3:0.

Сериозна роля за категоричния успех изиграха и двата червени картона за домакините. В 54-ата минута Здравко Илиев получи незаслужен втори жълт картон и напусна игра. Бранителят можеше да бъде изгонен още през първата част след грубо нарушение срещу откъсналия се сам срещу вратаря Джоди Лукоки, но тогава бе пожален. В 82-ата минута, при резултат 2:0, и Георги Андонов бе изгонен за грубо влизане отзад срещу Каманяро.

Въпреки че Лудогорец отбеляза три попадения и удари три греди, със сигурност това не бе един от добрите мачове на отбора през пролетта.

Гостите можеха да вкарат още в 8-ата минута, когато Кешерю получи извеждащ пас сам срещу вратаря, но Цинцарски спаси. Секунди по-късно Марселиньо и Лукоки комбинираха в наказателното поле на домакините, но Сюлеймани изчисти със самоотвержен шпагат.

Скоростна атака на разградчани в 14-ата минута отново затрудни отбраната на Верея. Тогава Лукоки центрира отдясно, Иво Иванов се хвърли на шпагат в опита си да изчисти топката, но я изпрати в горната греда, а при добавката Вандерсон изпусна да реализира в празната врата.

Само 120 секунди по-късно Кампаняро преодоля трима футболисти в синьо, но стреля покрай лявата греда.

В 21-ата минута Горалски се пребори с бранителите на Верея и изведе Марселиньо сам срещу вратаря, но бразилецът отигра несериозно ситуацията, опитвайки се да прехвърли Цинцарски и подаде топката в ръцете на вратаря.

Постепенно Верея изравни играта и погледна по-смело към вратата на гостите, но шут на Мечев бе избит от Броун в корнер. В 36-ата минута пък Лудогорец пропиля поредното си положение. Лукоки бе изведен с дълъг пас сам срещу вратаря, но техниката му изневери и търколи топката в ръцете на Цинцарски.

В заключителните секунди на първата част домакините имаха добра възможност да вкарат, но Милен Танев стреля с глава в аут.

В 54-ата минута Верея остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Здравко Илиев. Такъв обаче не трябваше да му бъде показан. Преди това бранителят бе декориран в жълто за груб фаул отзад срещу откъсналия се сам срещу вратаря Джоди Лукоки.

Секунди след това Марселиньо пропиля нова отлична възможност за гол. Лукас Саша намери своя сънародник в наказателното поле, който стреля фронтално от 5-6 метра високо над вратата.

Последва шут на резервата Якуб Шверчок в гредата, а в 65-ата минута страничния стълб нацели и Марселиньо. Натискът на орлите даде резултат в 67-ата минута, когато в опита си да пресече пас на Кешерю към Вандерсон Сюлеймани изведе Шверчок сам срещу вратаря и полякът прониза Цинцарски - 1:0 за Лудогорец.

Десет минути по-късно разградчани вкараха втори гол. Марселиньо изведе отлично Лукас Саша зад гърба на бранителите в синьо, защитникът върна великолепно към Кешерю, румънецът овладя и с удар по земя удвои.

В 84-ата минута Верея остана с 9 човека след грубо нарушение на Георги Андонов отзад срещу Густаво Кампаняро.

Малко преди тази ситуация резервата Антон Огнянов на два пъти излезе очи в очи с Хорхе Броун, но първо си поведе топката с ръка, за което бе отсъдено нарешуние, а след това стражът на разградчани спаси шута на нападателя.

Останали с двама човека повече разградчани натикаха своя съперник в собственото му наказателно поле  и до края на срещата вкараха още веднъж. Марселиньо намери Вандерсон, който след бомбен диагонален шут оформи крайното 3:0 за Лудогорец.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Якуб Шверчок 67
0:2 Клаудиу Кешерю 77
0:3 Вандерсон 90+1

ВЕРЕЯ: 12. Цинцарски, 21. Илиев, 6. Иванов, 14. Минев, 33. Сулеймани, 20. Бенгюзов, 87. Мечев, 77. Танев, 11. Йорданов, 26. Станчев, 7. Андонов

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 8. Лукас Саша, 6. Натанаел, 32. Пластун, 30. Моци, 10. Кампаняро, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю