Ливърпул смачка Бърнли, Бенаюн заби хеттрик

19:54
Отборът на Ливърпул разби с 4:0 новака Бърнли нa стадион "Анфийлд", а феноменален мач с екипа на мърсисайдци изнесе израелският национал Йоси Бенаюн. Талантливият халф вкара хеттрик за успеха на своя тим и асистира за четвъртото попадение на Дирк Каут. Друг гол на израелеца бе несправедливо отменен заради засада.

Домакините откриха в 27-а минута, когато Бенаюн се възползва от пас на Глен Джонсън и прати топката в мрежата зад Йенсен. В 42-а минута отново след удар на Бенаюн стражът на гостите не се намеси както трябва и Дирк Кайт удвои преднината на Ливърпул.

Доброто представяне на Бенаюн продължи и израелецът заби още два гола в 61-а и 82-а минута, като се възползва от чудесни подавания на Стивън Джерард и Андрей Воронин.