Юнайтед обърна Тотнъм, Бербатов се отчете с пропуск

21:23
Димитър Бербатов изигра 62 минути като титуляр за Манчестър Юнайтед срещу Тотнъм в среща от 5-я кръг в Английската Висша лига.

"Червените дяволи" постигнаха победа с 3:1 на стадион "Уай Харт Лейн", а в състава се завърна и Рио Фърдинанд, който партнира на Неманя Видич в сърцето на защитата.

Домакините излязоха напред в резултата още в 1-а минута, когато Джърмейн Дефоу отбеляза изключително красиво попадение с ножичен удар. Това не смути момчетата на сър Алекс, които веднага пренесоха игата пред Карло Кудичини и създадоха доста голови положения. Ветеранът Райън Гигс напомни за класата си и изравни резултата в 25-а минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Минути по-късно пред Димитър Бербатов се откри изключително чисто положение, но капитанът на националния ни отбор не успя да се разпише. В края на полувремето Андерсон с удар от границата на наказателното поле изведе Юнайтед напред в резултата.

През втората част Пол Скоулс бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение срещу Том Хъдълстоун. Алекс Фъргюсън предприе моментална смяна и замени Димитър Бербатов с Майкъл Карик. Въпреки намаления си състав Юнайтед стигна и до трети гол, а негов автор бе Уейн Рууни след брилянтна самостоятелна акция.