Юнайтед не сбърка срещу лебедите (видео)

20:18

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 срещу гостуващия Суонси Сити в мач от 32-ия кръг на английското футболно първенство.

С четвъртия си пореден успех във Висшата лига възпитаниците на Жозе Моуриньо се върнаха на второто място с 68 точки, като изпревариха с 2 точки Ливърпул, който по-рано днес спечели на терена на Кристъл Палас с 2:1.

Лидерът Манчестър Сити, който има 81 точки, по-късно днес гостуване на Евертън.

Юнайтед до голяма степен лиши мача на "Олд Трафорд" от интрига още преди средата на първото полувреме, след като реализира два безответни гола.

Още в шестата минута Ромелу Лукаку се възползва от подаване на Алексис Санчес от ясно и с удар от 11-12 метра откри.

Чилиецът Санчес удвои в 20-ата минута с шут от границата на пеналта след извеждащ пас на Джеси Лингард.

Домакините продължиха да контролират двубоя и създадоха още няколко добри положения за гол, но след почивката се нуждаеха и от две страхотни спасявания на Давид Де Хеа, за да запазят преднината си.

Бърнли нанесе осма поредна загуба на последния в класирането Уест Бромич след 2:1 на "Дъ Хоуторнс".

Ашли Барнс и Крис Ууд вкараха, а с третия си последователен успех момчетата на Шон Дайш се утвърдиха на седмото място с 46 точки.

Саломон Рондон реализира почетния гол за домакините седем минути преди края, но Уест Бром остана на дъното с 20 точки, на цели 10 точки от спасителното 17-о място преди последните си седем мача от кампанията.

Марко Арнаутович се разписа два пъти през първото полувреме, след като Жоао Марио откри резултата в 13-ата минута, а Уест Хям записа ценна победа с 3:0 в Лондон срещу пряк съперник в борбата за оцеляване в елита Саутхямптън.

Двубоят беше дебютен в първенството за новия мениджър на гостите Марк Хюз, но той нямаше особени поводи за радост, особено от представянето на отбора през първото полувреме.

С успеха прекъснаха серия от три поредни загуби и с 33 точки прогресираха до 14-ата позиция.

Саутхямптън остана в опасната зона на 18-ото място с 28 точки, след като няма успех вече в пет последователни срещи.

С два късни гола на Висенте Ибора и Джейми Варди след 83-ата минута Лестър стигна до успеха на терена на Брайтън с 2:0 и с 43 точки остана осми.

Гостите завършиха мача с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Вилфред Ндиди в 87-ата минута.

Късен гол на Айосе Перес десет минути преди последния съдийски сигнал донесе ценен успех на Нюкасъл над гостуващия Хъдърсфийлд с 1:0.

Така домакините събраха 35 точки и се отдалечиха на 7 точки от опасната зона. Хъдърсфийлд е 16-и с 31 точки.