Моника Пуиг поднесе голямата изненада в Маями, Свитолина спря победна серия на Осака

10:56

Олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг поднесе голямата изненада във втория кръг на силния тенис турнир в Маями. Заемащата 82-ро място в световната ранглиста пуерториканка елиминира втората поставена Каролин Возняцки с 0-6, 6-4, 6-4 след час и 54 минути игра.

Въпреки че загуби катастрофално първия сет, без да спечели нито гейм, впоследствие Пуиг успя да осъществи пълен обрат и да запише втората си победа над датчанката от общо пет срещи помежду им.

„Честно казано се почувствах отново както в Рио. Отдавна чаках този момент и най-накрая започнах да преоткривам себе си. Наистина оценявам и страхотната подкрепа от трибуните, беше просто невероятно, заяви след мача Пуиг, която в трети кръг ще се изправи срещу Мария Сакари от Гърция.

За трети кръг се класира и поставената под номер 4 в схемата Елина Свитолина, която се наложи с 6-4, 6-2 над шампионката от Индиън Уелс Наоми Осака. По този начин украинката сложи край на серията от осем поредни победи на своята съперничка, която в миналия кръг елиминира и осемкратната шампионка в Маями Серина Уилямс.

В следващата фаза Свитолина ще срещне австралийката Дария Гаврилова, която записа победа Андреа Петкович (Германия) със 7-6(3), 6-4.