Милан покори "Олимпико" (видео)

00:05

Милан постигна впечатляваща победа над Рома насред "Олимпико" в мач от 26-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" надделяха над "вълците" с 2:0, след като тимът на Дженаро Гатузо изигра много силно второ полувреме. Героите за гранда от Милано бяха юношите на тима - Патрик Кутроне, който беше точен в 48-ата минута, и Давиде Калабрия, който се разписа в 73-ата минута. Навършилият днес 19 години вратар - Джанлуиджи Донарума пък запази вратата си суха.

Юндер пробва първи удар, но Донарума изби в ъглов удар в 5-ата минута. След центрирането от корнер Пероти стреля в аут. Отново той стреля в 9-ата минута, но Донарума без проблем спаси. Вратарят показа добър рефлекс след удар на Шик, но нападателят беше в положение на засада.

Домакините имаха претенции за дузпа след контакт между Бонавентура и Пелегрини, но реферът даде знак играта да продължи.

Гостите се защитаваха компактно, като не позволяваха на домакините да стигат до опасности. Играчите на "червено-черните" не отправиха нито един удар през първите 45 минути в посока на Алисон.

Втората част започна отлично за "росонерите", които поведоха в 48-ата минута. Родригес намери Кесие, който свали топката на Кутроне, младокът обърна играта на дясното крило, където Сусо нахлу и центрира, а връхлитащият Кутроне мина зад гърба на Манолас и прати топката в мрежата за 0:1.

Опасен удар на Пероти в 51-ата минута мина покрай гредата на Донарума. Силен удар на Кесие беше избит от Алисон в корнер, а секунди по-късно Чалханоглу също пробва удар, който бразилският вратар спаси.

Играта стана много по-бърза, като след меле пред вратата на Донарума, последва нов опасен удар на Чалханоглу, който излезе в аут. Рома вдигна оборотите, докато гостите трудно изнасяха топката. Донарума трябваше да се намесва в 62-ата минута. Един Джеко смени белгийския капитан на тима в този мач - Раджа Наинголан, като римляните започнаха да играят с четирима офанзивни играчи.

Никола Калинич смени Кутроне в 67-ата минута. Пет минути по-късно хърватинът стреля силно, но Алисон със страхотен рефлекс спаси. Манолас пък изби топката от краката на Романьоли, който чакаше да удвои на празна врата. Втори гол за Милан имаше секунди по-късно, когато Калинич изведе нахлуващия Калабрия зад защитата, а десният защитник с технично изпълнение прехвърли вратаря на домакините.

Дефрел пък влезе на мястото на Юндер, който поиска смяна. Чалханоглу пък се размина с трети гол, след като не успя да засече остро центриране на Сусо.

РОМА - МИЛАН 0:2

0:1 Кутроне (48)
0:2 Калабрия (73)

РОМА (4-3-3): Алисон, Бруно Перес, Костас Манолас, Федерико Фасио, Александър Коларов, Пелегрини, Кевин Строотман, Раджа Наинголан, Дженгиз Юндер, Патрик Шик, Диего Пероти

МИЛАН(4-3-3):Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Леонардо Бонучи, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Лукас Билия, Джакомо Бонавентура, Сусо, Хакан Чалханоглу, Патрик Кутроне