Клинсман дебютира с равен в Бундеслигата

12:30
На стадион "Алианц Арена" шампионът на Германия Байерн Мюнхен не успя да победи Хамбургер в първия кръг от новия сезон в Бундеслигата. Двата отбора завършиха наравно 2:2, след като "баварците" имаха преднина от две попадения.

Отборът на Юрген Клинсман поведе в резултата още в 12-ата минута с попадение на Бастиан Швайнщайгер, който засече подаване на Зе Роберто. Само 4 минути по-късно Лукас Подолски удвои преднината на Байерн след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Швайнщайгер.

В 25-ата минута отборът на Хамбургер върна едно попадение чрез Хосе Паоло Гереро, а изравнителният гол вкара Пьотр Троховски от дузпа в средата на второто полувреме.

За отборът на Байерн Мюнхен участие в срещата не взеха Лука Тони и Франк Рибери.