Кавани счупи головия рекорд на Ибрахимович (видео)

20:31

Нападателят на ПСЖ Единсон Кавани подобри рекорда на Златан Ибрахимович за най-много голове с екипа на френския гранд във всички официални турнири. Уругваецът се отличи в 11-ата минута на домакинския мач срещу Монпелие, който ПСЖ спечели с 4:0. 30-годишният Кавани откри резултата, а този гол стана 157-и за него с фланелката на парижани. Така той изпревари с един гол легендата Златан Ибрахимович, който сега е играч на Манчестър Юнайтед.

Кавани знаеше цената на това попадение и в бурната си радост свали своята фланелка, а съдията го поздрави и се ръкува с него, след което му показа жълт картон. Кавани има общо 21 гола в 22 мача този сезон в Лига 1, както и три асистенции.

Най-скъпият футболист в света Неймар пък вкара юбилейния гол №2000 за Пари Сен Жермен в двубои на "Парк де Пренс". Бразилецът реализира дузпа в края на първото полувреме. ПСЖ играе мачовете си на "Парк де Пренс" от 1974 г. Неймар се разписа още веднъж срещу Монпелие, а четвъртият гол бе дело на Анхел Ди Мария.