Ботев с първа победа в Турция

21:30

Отборът на "Ботев" Пловдив записа победа във втората си контролна среща от лагера в Турция. "Жълто-черните" се наложиха с минималното 1:0 над елитния украински тим "Олександрия".

Автор на единственото попадение бе Диого Кампос в 32-та минута. Кариоката бе изведен сам срещу вратаря от своя сънародник Густаво Афонсо и пусна топката под плонжа на вратаря. В края на полувремето Диого можеше да вкара отново след отлична атака на "канарчетата", но този път вратарят успя да парира неговия удар.

"Ботев" имаше пълно надмощие над своя опонент. Възпитаниците на Николай Киров владееха трайно топката и въпреки, че създадоха малко на брой голови ситуации, успяха да надиграят силния физически състав на "Олександрия" и не допуснаха почти никакви опасности пред своята врата.

"Жълто-черните" започнаха двубоя с натиск пред вратата на съперника, а първата заплаха дойде след удар от фаул на Тодор Неделев, който бе избит в корнер от стража на украинците. В 20-ата минута Лъчезар Балтанов изведе Густаво Афонсо през центъра на защитата, бразилецът напредна, преодоля вратаря и отбеляза, но попадението бе отменено заради несъществуваща засада.

През втората част "Ботев" имаше само една реална голова ситуация след центриране на Фелипе Бризола и неточен удар с глава на Стивън Петков.

Пет минути преди края на двубоя арбитърът отсъди много спорна дузпа за "Олександрия". Пламен Димов изчисти в корнер току пред крака на противников състезател, който използва ситуацията и се строполи на тревата. Футболистите в жълто-черно протестираха бурно, а при споровете с рефера Йордан Минев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Иван Чворович спаси дузпата и запази аванса на "Ботев", а пловдивчани доиграха мача с човек по-малко, въпреки че предварителната договорка между двата щаба бе при получен червен картон, на мястото на отстранения играч да се появи друг.

Ботев (Пловдив) - Олександрия 1:0 (Диого Кампос 34')

Ботев Пловдив: 22. Кайзер (46' 99. Чворович), 2. Панов, 18. Терзиев (60' 31. Пиргов), 70. Димов, 23. Минев, 10. Серкан (46' 7. Бризола), 17. Балтанов, 8. Неделев (86' 14. Калчев), 93. Густаво (75' 79. Добрев), 29. Ндонгала (65' 6. Алваро), 9. Диого (55' 20. Петков)

Старши треньор: Николай Киров

Александрия: 79. Панкив, 5. Бондаренко, 7. Бухал, 9. Пономар, 11. Цуриков, 13. Полиарус, 15. Запорожан, 20. Пашаев, 22. Хруцук, 29. Бацула, 44. Банада

Старши треньор: Володимир Шаран