Ливърпул падна изненадващо от хищни "лебеди" (видео)

23:57

Опашкарят Суонзи Сити хвърли бомбата в 24-ия кръг, след като победи с 1:0 четвъртия във временното класиране Ливърпул и отдалечи "мърсисайдци" от топ 3 в таблицата.

Шокиращата загуба дойде само седмица след успеха с 4:3 над лидера Манчестър Сити, което подсказва, че Ливърпул определено е подценил двубоя срещу "лебедите".

Победното попадение за домакините на "Либърти Стейдиъм" отбеляза Алфи Моусън в края на първата част. Ливърпул упражни страхотен натиск в търсене на поне изравнителен гол, но късметът не беше на страната на хората на мениджъра Юрген Клоп, които в добавеното време нацелиха греда. Загубата остави Ливърпул на 4-ата позиция с 47 точки, докато третият в класирането Челси има 50.

Възпитаниците на Юрген Клоп проспаха първото полувреме, в което привидно имаха инициативата, но не създаваха нищо по-интересно пред вратата на Суонзи. Домакините пък се отбраняваха задружно и опитваха с бързи контраатаки да наранят противника си.

Все пак в 23-та минута рекордната покупка на “червените” Върджил ван Дайк засече с глава центриране от ъглов удар, но топката мина встрани от гредата. Малко след това Ван Дайк намери с дълго подаване Мохамед Салах, чийто удар от въздуха мина над гредата.

Така се стигна до 40-та минута, когато Суонзи поведе. При едно центриране от ъглов удар Ван Дайк не успя да изчисти добре топката и я сложи право на крака на Алфи Моусън. Защитникът нямаше как да сбърка от чиста позиция и реализира второто си попадение за сезона.

През второто полувреме играта се водеше предимно в половината на Суонзи. Още в началото Фирмино и Робъртсън имаха интересни положения да изравнят, но не и късмет. След час игра Салах изпълни много технично един свободен удар и топката отиваше застрашително в горния десен ъгъл зад Лукаш Фабиански. Вратарят на “лебедите” обаче успя да спаси с невероятен рефлекс.

Натискът на Ливърпул се засилваше, но домакините се бранеха все така добре. В игра за “червените” се включи и още един нападател - Дани Ингс. Положение обаче отново се отдаде пред Робъртсън, чийто удар по диагонала бе отразен от Фабиански. До края "лебедите" се отбраняваха с всички налични футболисти.

В 4-та минута на добавеното време Ван Дайк центрира от лявото крило и намери абсолютно непокрит Роберто Фирмино. Бразилецът обаче от няколко метра с глава удари гредата. Миг по-късно пък Адам Лалана не успя да реагира по-добре и да вкара топката в мрежата.

Суонзи - Ливърпул 1:0

1:0 Алфи Моусън 40’

Суонзи Сити: Фабиански, Ноутън, Ван дер Хоорн, Фернандес, Моусън, Олсън, Фер, Ки, Дайър (64 - Керъл), Клъкас, Аю (79 - Бони)

Ливърпул: Кариус, Робъртсън, Ван Дайк, Матип, Гомес, Джан, Вайналдум 973 - Ингс), Окслейд-Чембърлейн (68 - Лалана), Салах, Мане, Фирмино