Минесота разби Кливланд с 28 точки разлика

10:34

Отборът на Минесота Тимбъруулвс постигна разгромна победа над Кливланд Кавалиърс със 127:99 у дома в Минеаполис.

Домакините спечелиха първата четвърт с 32:18 и доминираха в мача до края, като в един момент имаха преднина от 41 точки. Лидерът на Кавс ЛеБрон Джеймс се представи много слабо в този мач и завърши с 10 точки, 8 борби и 5 асистенции. Гардът на Кливланд Кавалиърс Айзея Томас пък бе изгонен в третата четвърт за удар с ръка във врата на Андрю Уигинс. След като изгледаха повторения на ситуацията, съдиите решиха да изгонят Томас, който приключи с 9 точки. Уигинс стана най-резултатен в мача с 25 точки.

Голдън Стейт Уориърс фиксира петия си пореден успех в първенството, побеждавайки Денвър Нъгетс със 124:114 в Оукланд. Стеф Къри отново стана най-резултатен за "воините" с 32 точки, Дреймънд Грийн записа дабъл-дабъл (23 точки и 10 асистенции). Кевин Дюрант пропусна и този мач заради травмата, която не му позволи да играе и срещу Лос Анджелис Клипърс.