Уникален голов спектакъл в дербито между Арсенал и Ливърпул (видео)

10:55

Арсенал и Ливърпул не успяха да определят победител и завършиха при резултат 3:3 в двубой от 19-и кръг на Премиършип, който се игра на стадион "Емиратс" в Лондон пред 60 000 зрители.

Филипе Коутиньо с глава даде преднина на гостите в 26-ата минута, а в 52-ата Мохамед Салах направи 2:0 с техничен удар от границата на наказателното поле. "Артилеристите" отговориха с три гола в рамките на пет минути - между 53-ата и 58-ата се отличиха Алексис Санчес, Гранит Джака и Месут Йозил. Роберто Фирмино в 71-ата минута възстанови равенството, което се запази до края.

Битката за четвъртото място в Премиършип се оказа зрелищна за зрителите, но играта в отбраната и на вратарите на двата тима бе на много ниско ниво и показа ясно защо Арсенал и Ливърпул не са способни да се борят за титлата този сезон.

"Червените" остават на четвъртата позиция с 35 точки, а лондончани са на пета с 34.