Евертън обърна Суонзи (видео)

09:30

Евертън победи Суонзи с 3:1 в заключителния мач от 18-и кръг на Премиършип на стадион "Гудисън Парк" пред 37 500 зрители.

Лирой Фер даде преднина на "лебедите" в 35-ата минута, но в края на полувремето "карамелите" възстановиха равенството. Уейн Рууни не успя да преодолее вратаря на гостите Лукаш Фабиански от дузпа, но при добавката Доминик Калвърт-Люин разстреля противниковата мрежа.

В средата на втората част Гилфи Сигурдсон даде преднина на Евертън с изстрел извън наказателното поле, а в 73-ата минута бе отсъдена втора дузпа за домакините и този път Рууни не сбърка, оформяйки крайното 3:1 за мърсисайдския тим.

С актив от 25 точки Евертън се изкачи на 9-о място в класирането, а Суонзи остава на дъното с 12 т.