Ман Сити продължава с рекордите във Висшата лига (видео)

09:16

Манчестър Сити разби Суонзи с 4:0 като гост в мач от 17-ия кръг на Висшата лига и записа рекордната 15-та поредна победа в елита на Англия. Гражданите на Пеп Гуардиола са изгубили едва две точки от началото на сезона, а срещу последния в класирането не показаха и миг колебание.

На "Либърти Стейдиъм" испанският халф Давид Силва откри резултата в 27-та минута, а Кевин де Бройне удвои преднината на гостите седем минути по-късно. Малко след почивката Силва покачи на 3:0, а пет минути преди края Серхио Агуеро оформи крайното 4:0.

По този начин Сити запази преднината си от 11 точки пред втория Манчестър Юнайтед, който трудно взе домакинството си на Борнемут с 1:0, след гол на силно критикувания в последните седмици Ромелу Лукаку.
Грешни стъпки допуснаха отборите на Ливърпул и Арсенал, които записаха нулеви равенство съответно срещу УБА и Уест Хям.