Ман Юнайтед пречупи Брайтън с автогол (видео)

19:58

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа и общо девета от началото на сезона във Висшата лига. В среща от 13-ия кръг „червените дяволи“ се наложиха трудно като домакин над новака Брайтън с минималното 1:0. Единственото попадение на „Олд Трафорд“ падна в 66-ата минута, като то бе автогол на Люис Дънк. След днешния успех Юнайтед се утвърди на втората позиция с актив от 29 точки, на 5 за лидера Ман Сити, който обаче е с мач по-малко.

В друг двубой от днес Тотнъм направи грешна стъпка в битката за челото, завършвайки наравно 1:1 при домакинството си на Уест Бромич Албиън. „Дроздовете“ откриха резултата още в 4-ата минута чрез Хосе Саломон Рондон, а в 74-ата лидерът на „шпорите“ Хари Кейн възстанови равенството. Така след загубата от Арсенал в миналия кръг, във втори пореден мач от първенството играчите на Маурисио Почетино не могат да стигнат до трите точки. Лондончани остават на четвъртата позиция с 24 пункта. Уест Бром е 17-и с 11 точки.