Лудогорец с класика над Локо Пловдив (видео)

17:03

Локомотив Пловдив загуби у дома от Лудогорец в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят на "Лаута" приключи при резултат 3:0 за шампионите.

Първото попадение бе дело на Клаудио Кешеру в 14-ата минута, след асистенция на Вандерсон. Румънецът се възползва от точно подаване, освободи се майсторски и с плътен изстрел прати кълбото в мрежата.

Три минути по-късно българският шампион си осигури комфортна преднина. След центриране от корнер, Абел Анисе игра с глава и топката попадна точно в Марселиньо, който нямаше как да сбърка отблизо на празна врата за 0:2. В 19-ата минута домакините застрашиха вратата на орлите. Димо Бакалов отправи силен шут, който за жалост на смарфовете профуча на сантиметри от левия стълб. В 34-ата минута Вандерсон пропусна окончателно да сложи точка на спора. Бразилецът излезе сам срещу вратаря, но се забави с завършващия удар. Георги Пашов се възползва от колебанието на крилото и със самоотвержено действие предотврати чист гол.

Втората част започна с опасност пред вратата на българския шампион. Аяри отправи топовен шут, но Ренен демонстрира отличен рефлекс и спаси. В 60-ата минута Джоди Лукоки пропусна сам срещу вратаря. В 66-ата минута Пламен Николов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Лукоки и домакините останаха с човек по-малко. В 90-ата минута Жоао Пауло вкара за 0:3. Лукоки проби отдясно и върна към своя съотборник, който с прецизен изстрел не остави шанс на стража Диао.

Съдията даде седем минути продължение, тъй като мачът бе временно прекратен заради токов удар, но в допълнението на срещата не се случи нищо интересно. По този начин Лудогорец постигна класически успех, който ще даде допълнително самочувствие на българския шампион за мача с Истанбул ББ от Лига Европа.

Стартови състави:

Локо Пловдив: 40. Диао, 6. Пашов, 15. Везалов, 22. Николов, 25. Мухамед, 49. Фрикеше, 34. Банович, 77. Мартинович, 11. Аяри, 10. Марчев, 7. Бакалов

Лудогорец: 33. Ренан, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 32. Пластун, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 28. Кешеру, 92. Лукоки