Измислена дузпа дари точка на Ботев срещу ЦСКА (видео)

14:06

Отборите на ЦСКА София и Ботев Пловдив завършиха наравно в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Българска армия" приключи при резултат 1:1.

В последния си мач армейците записаха важна победа над шампионите от Лудогорец в Разград, но днес те бяха без своя голмайстор Фернандо Каранга, който е наказан. В 22-та минута реферът Волен Чинков отсъди несъществуваща дузпа за гостите след единоборство между Николай Бодуров и Фернандо Виана в наказателното поле на ЦСКА. Тодор Неделв реализира наказателния удар и даде преднина на канарчетата.

Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол, но успяха да стигнат до него едва в 79-та минута, когато Лазар Марин си отбеляза автогол след остро центриране на Густаво Кулма отдясно. До края не паднаха повече голове и двубоят завърши при равенство 1:1.

След тази среща ЦСКА остава на второ място с 35 точки, докато Ботев заема 5-та позиция с актив от 26 точки.