Возняцки разби световната номер 1 и е на 1/2-финал в Сингапур

16:06

Каролин Возняцки си осигури място на полуфиналите на Заключителния турнир на Женската тенис асоциация в Сингапур. Датчанката постигна втората си победа в Червената група, след като днес разгроми световната номер 1 Симона Халеп с 6-0, 6-2 за само 63 минути игра.

Първият сет премина изцяло под диктовката на шестата ракета в света, която не даде нито гейм на своята съперничка. Возняцки започна силно и втория сет, като успя да пробие за 3-1, а впоследствие да затвърди преднината на свой сервис. До края на мача тя не изпусна водачеството в резултата и така записа втората си победа в групата, с което и си гарантира място на полуфиналите.

От своя страна Халеп, която на старта надви Каролин Гарсия (Франция), ще трябва да търси задължителен успех над Елина Свитолина в последния си мач, за да се надява на място в следващата фаза. По-късно днес е и вторият двубой от Червената група между Гарсия и Свитолина.