Интер нанесе седмо поражение на Беневенто (видео)

18:18

Отборът на Интер постигна очаквана, но трудна победа при визитата си на новака Беневенто в среща от 7-ия кръг в италианската Серия А. „Нерадзурите“ се наложиха над своя съперник с 2:1, записвайки шестата си победа от началото на сезона.

Две попадения на Марсео Брозович в 19-ата и 22-ата минута дадоха солиден аванс на гостите, но в 42-ата Марко Д‘Алесандрио върна едно попадение.

След почивката играчите на Беневенто опитаха да стигнат до точката, но така и не успяха да реализират изравнителен гол. От своя страна тимът от Милано също пропусна да гарантира успеха си по-рано, след като пропуски пред противниковата врата направи Икарди.

С победата Интер измести временно шампиона Ювентус от второто място в класирането. Играчите на Лучано Спалети вече имат 19 точки, с 1 повече от торинци, които по-късно днес гостуват на Аталанта. Беневенто остава в дъното на таблицата – на последното 20-о място без спечелена точка.