Автогол прецака ЦСКА срещу Етър (видео)

14:22

Етър и ЦСКА завършиха наравно в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят на стадион "Ивайло" приключи при резултат 2:2.

Домакините изглеждаха близо до 9-ия си пореден успех, но три минути преди края на редовното време Рубен Пинто си отбеляза автогол след центриране от корнер и оформи крайното 2:2.

Голмайсторът на гостите Фернандо Каранга откри резултата в 30-та минута след изстрел с глава, но само две минути по-късно Самб Бадара изравни. В 62-та минута Каранга отново изведе ЦСКА-София напред, разписвайки се за втори път с глава, но ключовият момент дойде малко преди края, когато Пинто си заби автогол.

По този начин тимът на Стамен Белчев вече има актив от 26 точки и утре може да бъде изместен от върха от Лудогорец, ако шампионите вземат домакинството си на Берое. Отборът на Етър от своя страна записа 6-то равенство от началото на сезона и заема 8-мо място с 12 точки.

Стартови състави:

Етър: 1. Иванов, 25. Александров, 20. Пехливанов, 4. Скерлев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 88. Апостолов, 73. Стоянов, 89. Бадара, 8. Руменов, 14. Минев

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Меркадо, 9. Каранга, 11. Манолев, 15. Малинов, 23. Дюлгеров, 20. Тиаго