Барса отупа здраво Ейбар, Меси заби четири гола (видео)

00:51

Отборът на Барселона запази пълен актив от началото на новия сезон в испанската Примера дивисион, след като спечели и петия си мач. Каталунците се наложиха убедително като домакини на Ейбар с 6:1,

Нов силен мач за Блаугранас записа аржентинската суперзвезда Лионел Меси, който бе точен четири пъти, разписвайки се в 21-ата, 59-ата, 62-ата и 87-ата минути. По още един гол добавиха новото попълнение Паулиньо и Денис Суарес, които бяха точни съответно в 38-ата и 53-ата минути. Почетното попадение за гостите пък бе дело на Сержи Енрик в 57-ата минута.

Така преди изиграването на останалите двубои от кръга Барса остава начело в класирането с 15 точки, докато Ейбар е 13-и с 6.

Барселона - Ейбар 6:1

1:0 Лионел Меси '21 (дузпа)

2:0 Паулиньо '38

3:0 Денис Суарес '53

3:1 Сержи Енрик '57

4:1 Лионел Меси '59

5:1 Лионел Меси '62

6:1 Лионел Меси '87