Моряците въртят 2:2 с Аристон в Русе

15:04

Талантите на Черно море взеха точка при гостуването си на Аристон в Русе. “Моряците” завършиха 2:2 в мач от 2-рия кръг на Елитната група до 15 години – Североизточна зона.

В 10-ата минута стражът на Черно море Галин Григоров спаси дузпа, но само две по-късно след центриране от корнер домакините откриха резултата. След попадението варненци се хвърлиха в предни позиции, но Еркан Мъстънов пропусна няколко добри положения пред вратата на Аристон. В 35-ата минута Денислав Славов завърши триходова комбинация и изравни. В 55-ата Берк Джевджет направи пълен обрат. Младият талант на Черно море реализира от пряк свободен удар.

В 65-ата Кирил Георгиев си отбеляза автогол, а пет минути преди края Черно море остана с човек по-малко. Директен червен картон за реплика получи Даниел Тодоров. В последната минута на мача Тони Иванов с глава нацели напречната греда.

В следващия кръг възпитаниците на Иван Николов приемат Дунав (Русе). Мачът е в събота (23 септември) от 14 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Кирил Георгиев, Наско Красимиров, Теодор Йорданов, Петър Иванов, Тони Иванов, Пресиян Михайлов, Денислав Славов, Пламен Стоилов, Берк Джевджет, Еркан Мъстънов (Даниел Тодоров, Стилиян Чалъков, Ясен Минчев, Джошкун Чауш, Иван Пашанов).

В същото време  Черно море записа нова победа в Елитната група до 17 години. “Моряците” удариха Монтана с 4:0 като гост. Велислав Василев откри в 10-ата минута, а 8 по-късно Даниел Стоянов реализира за 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денислав Ангелов. В 30-ата минута Велислав Василев направи резултата класически, а крайното 4:0 оформи Денислав Ангелов след почивката – 55-ата минута.

“Доволен съм от представянето на момчетата. Играхме силно срещу корав съперник и заслужено победихме”, каза треньорът на Черно море Мартин Христов.

В следващия кръг “моряците” приемат тима на Левски. Двубоят е в събота (23 септември) от 10,30 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Ангел Стоянов, Филип Иванов, Даниел Стоянов (60-Ибрям Ибрям), Дамян Дамянов, Мердин Адем (60-Никола Тончев), Александър Александров (65-Симеон Бончев), Павел Георгиев (65-Емре Тефък), Тугай Неджет, Иван Иванов, Велислав Василев, Денислав Ангелов.