Барса се затрудни срещу Хетафе, но спечели след обрат (видео)

19:07

Барселона постигна четвъртата си поредна победа в испанската Примера дивисион, след като се наложи трудно с 2:1 над Хетафе. Така каталунците запазиха 100-процентовия си актив от началото на сезона в първенството.

Двубоят започна кошмарно за гостите, след като в 29-ата минута рекордната покупка на клуба Осман Дембеле се контузи и трябваше да напусне принудително терена. Десет минути по-късно ситуацията за Барса се влоши допълнително, след като Гаку Шибасаки откри резултата за домакините със страхотен удар. В самия край на първото полувреме звездата на Барселона Лионел Меси можеше да изравни от пряк свободен удар, но стражът на Хетафе спаси.

Все пак каталунците успяха да изравнят в 62-ата минута чрез влезлия като резерва на почивката Денис Суарес. Шест минути преди края тимът на Ернесто Валверде стигна до пълния обрат, като в герой се превърна новото попълнение Паулиньо. Само няколко минути, след като се появи в игра бразилецът реализира победния гол за Барса, като попадението бе дебютно за него.

Така синьо-червените продължават да са лидери в класирането с пълен актив от 12 точки, докато Хетафе е 11-и с 4 точки.

Хетафе - Барселона 1:2

1:0 Гаку Шибасаки '39

1:1 Денис Суарес '62

1:2 Паулиньо '84