Челси взе битката с Лестър (видео)

18:57

Челси спечели с 2:1 при гостуването си на Лестър в битката между шампионите от последните два сезона във Висшата лига.

Алваро Мората откри резултата малко преди почивката. Испанецът се разписа след удар с глава, възползвайки се от центриране на Аспиликуета. В началото на второто полувреме Н'Голо Канте удар от доста далечна дистанция изненада Шмайхел и сините удвоиха преднината си. В 62-ата минута Джейми Варди върна надеждите на Лестър. Той се разписа от дузпа, която сам си изработи, след като изпревари Куртоа и вратарят го повали.

Лондончани имаха сериозно предимство по отношение владеене на топката през първата част, но не създадоха много положения. Сеск Фабрегас имаше шанс да открие в началото, а Мората на два пъти не се възползва от добри ситуации. Лестър стоеше организиран в защита до гола и разчиташе на контраатаки напред. При една от бързите атаки Марез изведе великолепно Слимани, но ударът му бе спасен блестящо от Куртоа.