ЦСКА не пропусна да дръпне на върха (видео)

19:08

ЦСКА София победи у дома Верея в мач от 8-ия кръг на родното първенство. Двубоят на стадион "Българска армия" приключи при резултат 3:0 за армейците.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 7-та минута, когато изстрел на Густаво Кулма се отби в защитник на старозагорци и влезе във вратата на Георги Аргилашки. В 37-та минута Кулма отбеляза втория си гол в двубоя с мощен изстрел от наказателното поле, а в 67-та минута голмайсторът на червените Фернандо Каранга оформи крайното 3:0.

По този начин тимът на Стамен Белчев записа 6-та поредна победа в първенството и поведе с 4 точки пред Лудогорец на върха на класирането. Шампионите утре гостуват на Славия.

Стартови състави:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Рубен Пинто, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 9. Каранга, 26. Кулма

Верея: 96. Аргилашки, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Селим Бен, 15. Слаев, 8. Балде, 16. Витанов, 14. Нургалиев, 9. Фенуш, 11. Йорданов, 7. Андонов