Федерер срещу Дел Потро в 1/4-финалите, Рубльов елиминира Гофен

10:02

Роджър Федерер записа чиста победа срещу Филип Колшрайбер в три сета 6-4, 6-2, 7-5 и си осигури място в 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ. 36-годишният швейцарец елиминира съперника си след час и 49 минути игра и сега му предстои сериозно препятствие по пътя към полуфиналите в лицето на Хуан Мартин Дел Потро.

Аржентинецът отстрани австриеца Доминик Тийм с 1-6, 2-6, 6-1, 7-6 (1), 6-4 в сблъсък, който продължи 3 часа и 35 минути.

Кулата от Тандил този сезон загуби от Маестрото в два сета на Мастърса в Маями, а това е единствената среща между двамата след завръщането на Дел Потро на корта миналата година.

Рафаел Надал се справи лесно с украинеца Александър Долгополов - 6-2, 6-4, 6-1, а в следващия етап ще спори с 19-годишния Александър Рубльов, който взе пореден скалп, отстранявайки деветия поставен Давид Гофен със 7-5, 7-6 (7-5), 6-3 .

Рубльов стана най-младият четвъртфиналист на Ю Ес Оупън от 2001 г., когато сред най-добрите осем намери място Анди Родик.