\"Селесао\" мина през Аржентина и си подпечата визите за ЮАР

08:17
Бразилия победи Аржентина като гост с 3:1 в супер дербито от световните квалификации на зона Южна Америка.

Силно желаният от италианския Милан през това лято нападател на Севиля Луиш Фабиано се превърна в герой за "златистите" и отбеляза два гола във вратата на "гаучосите".

Тимът на Карлос Дунга поведе в 24-а минута, когато Луизао засече с глава центриране на Елано от фаул. В 31-а Фабиано бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Аржентина и гостите поведоха с 2:0.

Отборът на Диего Марадона се върна в мача с хубав гол на Хесус Датола отдалеч в 65-а минута. Само три по-късно обаче, всичко в мача свърши. Кака изведе чудесно Луиш Фабиано и той не сбърка за крайното 3:1 в полза на "селесао".

Бразилия вече има 30 точки преди оставащите три кръга до края на квалификационния цикъл в Южна Америка и заема първото място с 3 повече от Чили и Парагвай. Ситуацията за Аржентина е доста деликатна. "Гаучосите" имат 22 точки – 2 повече от Колумбия и Еквадор, и за сега хващат последния директен влак за финалите в ЮАР, заемайки 4-а позиция.

Аржентина: Андуяр, Санети, Домингес, Отаменди, Хайнце, Маскерано, Макси Родригес (Агуеро\'46), Датоло, Верон, Меси, Тевес (Диего Милито\'70)

Бразилия: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Луизао, Андре дош Сантош, Жилберто Силва, Фелипе Мело, Елано (Даниел Алвеш\'69), Кака, Робиньо (Рамиреш\'69), Луиш Фабиано (Адриано\'76)