Роби Кийн удари Кипър и почти класира ЕЙРЕ за Мондиала

23:26
С късен гол на Роби Кийн в 83-а минута на срещата ЕЙРЕ победи Кипър с 2:1 като гост и запази преднината си от пет точки пред България във временното класиране на група 8 от квалификациите за Мондиал 2010. По този начин момчетата на Джовани Трапатони почти сигурно ще се класират за този форум.

Кевин Дойл успя да вкара гол от съблекалнята за албионците още в петата минута на срещата. Домакините от Кипър обаче успяха да се поокопитят и през първото полувреме те имаха няколко добри шансове да стигнат до равенството.

Това се случи след половин час игра, когато Елия успя да матира Шей Гивън и феновете на футбола в родината ни празнуваха.

През второто полувреме ирландците показаха хъс и желание за победа и въпреки че в играта им имаше много брак, все пак в самия край на срещата те взеха това, което искаха. Капитанът на ЕЙРЕ Роби Кийн преодоля стража на Кипър в 83-а минута  и донесе изключително ценни три точки за своя тим по пътя им към световното в ЮАР.

Кипър - ЕЙРЕ 1:2

0:1 Дойл 5-мин
1:1 Елия 30-мин
1:2 Кийн 83-мин