Дания уби надеждите на Роналдо и компания за ЮАР, Ибра спаси Швеция

23:06
Дания и Португалия завършиха 1:1 в дербито от група 1 на световните квалификации в Зона Европа.

Спечелената точка приближи още повече домакините към ЮАР, докато гостите почти сигурно ще пропуснат финалите.

Мачът бе много интересен и динамичен, а "червения динамит" поведе в 42-а минута, когато Никлас Бендтнер спря чудесно на гърди една центрирана топка в наказателното поле на гостите и с хубав шут откри резултата.

След почивката действията се развиваха почти изцяло пред вратата на датчаните, но Кристиано Роналдо и Деко пропуснаха добри шансове за изравняване. Все пак натискът на Португалия даде резултат и в 86-а минута Лиедсон с глава изравни. До края Ронналдо и компания потърсиха победата, но датчаните се защитаваха мъжки и устискаха точката.

Швеция победи Унгария навън с 2:1 в друг мач от групата. Олаф Мелберг откри за гостите още в 8-а минута, но Саболч Хусти изравни от дузпа в 79-а. Златан Ибрахимович се превърна в герой за своите с попадение в 90-а минута на срещата.

Дания - Португалия 1:1

1:0 Бендтнер 42-мин
1:1 Лиедсон 86-мин

Унгария- Швеция 1:2

0:1 Мелберг 8-мин
1:1 Хусти 79-мин (д)
1:2 Ибрахимович 90-мин