Реми прати Лудогорец в групите на Лига Европа (видео)

19:25

Отборите на Судува и Лудогорец завършиха при резултат 0:0 в среща реванш от плейофния кръг на Лига Европа. Първият двубой в Разград завърши 2:0 в полза на българския шампион.

Домакините предложиха доста груб футбол и трябва да са благодарни на турския рефер Халис Юская, че не завършиха с 9 човека. След час игра съдията не показа нарисуван втори жълт картон на Керла за груб фаул срещу Мисиджан, а малко по-късно отново го пожали и за зверски ритник срещу Пластун. В 86-ата минута турчинът пожали и Леймонас, който влезе отзад на Анисе и трябваше да бъде декориран в жълто за втори път, но това не се случи.

Мачът започна с натиск на Лудогорец, който притисна домакините още с първия съдийски сигнал. В 7-ата минута орлите отправиха първия опасен шут, дело на Натанаел, но той профуча над напречната греда. Последва изстрел и на Лукас Саша, който Кардум спаси. В 28-ата минута българският тим като по чудо не откри резултата. Отлична комбинация отдясно завърши с удар на Анисе в десния страничен стълб. Само 120 секунди по-късно изстрел на Мисиджан бе избит пред голлинията от защитник на Судова. До края на полувремето домакините изравниха играта, но така и не успяха да сътворят нещо по-опасно в предни позиции, където залагат на центрирания от всяка точка на терена и хвърляне на тъчове в наказателното поле на разградчани, които обаче не доведоха до нищо опасно.

Седем минути след почивката пред Судова можеше да открие резултата, когато слаб шут рикошира в крака на Лаукжемиус, но Броун реагира добре и улови. В 59-ата минута реферът спести нарисуван втори жълт картон на Керла, който извърши много груб фаул срещу Мисиджан пред собственото си наказателно поле, но се размина само със забележка. В 80-ата минута Судова отново можеше да отбележи, когато след центриране от корнер се заформи здраво меле в малкото наказателно поле, но в крайна сметка Терзиев, а после и Пластун изчистиха. Само три минути по-късно Керла извърши поредно грубо нарушение, този път срещу Пластун, но турският рефер Халис Юская за втори път реши да не му показва втори жълт картон. В 86-ата минута и Леймонас можеше да потегли преждевременно към съблекалнята, тъй като ритна отзад Анисе, а вече веднъж бе декориран в жълто, но съдията за пореден път пожали играч на домакините.

Стартови състави:

Судува: 12. Кардум, 9. Лаукжемиус, 10. Керла, 11. Шврължуга, 13. Чведукас, 14. Манзоро, 15. Живанович, 16. Янушаускас, 17. Матулевчиус, 19. Славискас, 55. Янкаускас

Лудогорец: 1. Броун, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 32. Пластун, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 12. Анисе, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 93. Мисиджан