Левски ожени млада двойка и би македонци с 2:0

18:49
Левски победи Металург Скопие с 2:0 в контролна среща, играна днес на стадион "Георги Аспарухов".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите български граждани при трагедията с кораба в Охридското езеро.

В 17-а минута Христо Йовов уцели греда след хубава комбинация в атаката на "сините". Шампионите откриха резултата в 30-а минута, когато Георги Христов вкара за 1:0 след пас на Йовов.

Малко по-късно двойка младоженци, придружавана от роднини и сватбари слязоха на терена, което накара феновете да скандират "Горчиво!".

В 39-а минута Юсеф Рабех получи някаква травма и бе принудително заменен от Елин Топузаков. Две по-късно Зе Соареш стреля към вратата на македонския тим и отбеляза втория гол за своите след лошата намеса на вратаря.

Попадението бе бурно аплодирано от младоженците, които на почивката се снимаха за спомен с играчите на Левски.

През второто полувреме нови голове не паднаха, а положенията за гол бяха малко.

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: Димитров, Бензукан, Рабех, Милиев, Вагнер, Тиберканин, Бардон, Йовов, Зе Соарес, Христов, Жоазиньо

Металург Скопие: Манчевски, Бишевац, Донев, Трайчев, Ваич, Цветановски, Кръстев, Велкоски, Рутевски, Илиовски, Джурич