Зидан: Контролирахме хода на мача

10:25

Реал Мадрид контролираше хода на мача, въпреки че имаше доста затруднения през второто полувреме, заяви треньорът на "белия балет" Зинедин Зидан след успеха над Манчестър Юнайтед с 2:1 в мача за Суперкупата на УЕФА в Скопие.

"Разполагаме с много талантливи играчи и чрез упорита работа можем да достигнем сериозни висоти. Това е един гладен отбор, който иска да печели всичко. Днешният двубой бе проведен почти идеално, особено първото полувреме. След почивката ни се наложи да се поизпотим, но да не забравяме, че това беше финал. Ако Гарет Бейл бе вкарал трети гол, всичко щеше да бъде по-лесно. Ние обаче притежаваме характер и продължаваме да мечтаем за големи победи. Невъзможно е да се играе красив футбол в продължение на целия мач. Играхме много качествено, но имахме затруднения, трябва да се съглася с това. Като цяло обаче ние контролирахме двубоя. Срещу нас бе един силен съперник, който с всички сили се опитваше да ни усложни живота. Напълно нормално е, че имахме проблеми", коментира Зидан.