България U19 приключи участието си на Евро 2017 с историческо равенство

21:07

Юношеският ни национален отбор по футбол до 19 години спечели историческа първа точка за страната ни при участие на еврофинали в тази възраст. Възпитаниците на Ангел Стойков завършиха наравно 1:1 срещу състава на Холандия в последния си двубой от група B на Европейското първенство в Грузия, игран на стадион "Тенгиз Буржанадзе" в Гори.

Попадението, което бе реализирано от Георги Русев в 55-ата минута също бе историческо за България, тъй като и то бе първо за нас на първенството на Стария континент. Иначе преди това Холандия бе открила резултата след попадение на Родни Конголо в 50-ата минута.

Въпреки спечелената точка обаче „младите лъвове” завършиха на последното място в класирането и така напуснаха надпреварата след две загуби и едно равенство. В другия мач от групата Англия разгроми състава на Германия с 4:1 и така завърши еднолично на лидерската позиция с пълен актив от 9 пункта. На второ място пък останаха „лалетата” с 4 точки, с 1 повече от Бундестима, който също се прости с шансовете да продължи напред.

Холандия U19 - България U19 1:1

ХОЛАНДИЯ: 1.Джъстин Билоу, 2.Тристан Декер, 4.Армандо Обиспо, 5.Юрих Каролина, 6.Дани де Вит, 8.Тюн Коопмайнерс, 13.Навайо Бакбоорд, 7.Джей-Рой Грот, 10.Ферди Кадиоглу, 11.Джавайро Диросун, 12.Родни Конголо

Селекционер: Маартен Стекеленбург

БЪЛГАРИЯ U19: 1.Даниел Наумов, 5.Петър Генчев, 3.Васил Добрев, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 8.Георги Янев, 7.Ивайло Найденов, 22.Иван Тилев, 10.Георги Русев, 16.Калоян Кръстев, 19.Станислав Иванов.

Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия на срещата е Сърджан Йованович от Сърбия. Помощник съдии са Денис Рекса (Албания) и Балаш Бузас (Унгария). Четвърти съдия е Матс- Кристофер Кристоферсен от Дания. Делегат на УЕФА ще бъде Рудолф Заврл от Словения. За съдийски наблюдател е назначен Леван Паниашвили от Грузия.

Първо полувреме

2-ра минута: корнер за Холандия изпълнен от Кадиоглу, топката излиза в аут след удар с глава.

5-та минута: жълт картон за Георги Русев за нарушение в средата на терена.

15-та минута: удар извън границата на наказателното поле на Диросун, Наумов спасява сигурно.

20-та минута: 0:0 на стадиона в Гори. България U19 все по-често задържа топката. Равностойна игра.

Половин час от началото на двубоя: "лъвчетата" играят със самочувствие и гледат все по-често към вратата на съперника.Българите се много активни отляво, където често опитват пробиви чрез Лясков.

35-ата минута: България доминира при притежанието на топката. Страхотен пробив на Лясков и пас успоредно на голлинията, но холандски бранител чисти.
Веднага след това ново положение за нашия отбор. Ст. Иванов опита ново успоредно подаване, но вратарят лови.

39-ата минута: Русев центрира от свободен удар, но вратарят боксира.

41-ва минута: много опасно изпълнение на свободен удар от страна на Диросун. За щастие топката минава покрай нашата врата.

45+1: опасно центриране на Янев, топката е отклонена, но точно в ръцете на вратаря.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ НА ХОЛАНДИЯ U19 - БЪЛГАРИЯ U19 - 0:0. "Лъвчетата" играят организирано и влагат много старание в дефанзивен план. Най-опасни за съперника са включванията на Лясков по левия фланг.

Второ полувреме

46-ата минута: смяна в българския състав. Ивайло Климентов влиза на мястото на Ивайло Найденов.

50-та минута: 1:0 за Холандия. Петко Христов допусна грешка при опита да подаде топката, Конголо я овладя и успя да преодолее вратаря Наумов по диагонала отблизо.

ГОООООООЛЛЛЛЛЛЛЛ! България изравнява резултата чрез Георги Русев, който в 55-ата минута отклони топката във вратата след центриране на Георги Янев.

57-ма минута: смяна в нашия отбор. Напуска Ст. Иванов, влиза Т. Йорданов.

59-та минута: нов шанс за България! Удар по диагонала на Русев, вратарят избива в корнер. След центрирането Добрев стреля с глава, но в аут. Добри минути за "лъвчетата" в Гори.

63-та минута: пас в дълбочина на Янев, Кръстев не успя да стигне до топката. Тимът на България доминира.

64-та минута: Русев стреля по диагонала извън нак. поле - аут.

72-ра минута 1:1 на стадиона в Гори : Холандия опитва да овладее инициативата, българският тим играе много здраво в защитен план.

77-ма минута: опасност за нашата врата. След центриране от корнер, холандси играч не успя да игре с топката в близост до вратата, защото Генчев му попречи.90-та минута: бърза атака за България отляво, Русев потърси подаване в наказателното поле, но холандски защитник изчисти.

81-ва минута: нарушение срещу Климентов и жълт картон за Лонвайк от тима на Холандия.

90-та минута: бърза атака за България отляво, Русев потърси подаване в наказателното поле, но холандски защитник изчисти.

90+2 минута: смяна в отбора на България. На мястото на Калоян Кръстев влиза М. Димитров.

КРАЙ МАЧА ХОЛАНДИЯ U19 - БЪЛГАРИЯ U 1:1. "Лъвчетата" отпадат от турнира с високо вдигнати глави, спечелвайки първа точка и отбелязвайки първи гол от третото участие на нашия отбор на Европейско първенство до 19 години.