България U19 постигна победа в последната си контрола преди Евро 2017

БЪЛГАРИЯ U19:  Наумов (к), Андреа Христов, Петко Христов (75-Мариян Димитров), Добрев, Генчев, Лясков (70-Стаматов), Найденов, Янев (46-Климентов), Ковачев, К.Кръстев (46-Йорданов), Ст.Иванов (46-Тилев).

Резерви: Резерви: Шейтанов, Климентов, Йорданов, Г.Русев, Димитров, Стаматов, Тилев.

Селекционер: Ангел Стойков

„ЛИТЕКС“: Вълков, Симеонов, Кирев, Аджов, И.Иванов, Турицов, Н. Христов, Тартов, Димитров, Мицаков, Раденцов (к).

Резерви: Петров, Ганев, Читаков, Писаров, Антонов, Божилов, Иванов, Васев.

Старши треньор: Живко Желев

Националният отбор на България до 19 години изигра последна контрола преди заминаването за Грузия, където ще вземе участие в Европейското първенство в тази възрастова граница. На централния терен на Националната футболна база в Бояна, тимът на Ангел Стойков победи с 1:0 отбора на „Литекс“ (Ловеч). Единственото попадение в мача отбеляза влезлият като резерва Тонислав Йорданов в 81-ата минута.

Първо полувреме

В първия половин час мачът вървеше равностойно и с високо темпо. „Литекс“ бе близо до откриването на резултата в 30-ата минута, когато Христо Кирев стреля, но капитанът Даниел Наумов спаси.

Шест минути по-късно Андреа Христов стреля с глава, ала топката мина покрай вратата.  В 40-тата минута Георги Янев бе намерен на удобна позиция от Ангел Лясков и плътният му изстрел мина над вратата.

Второ полувреме

Веднага след подновяването на играта, Тонислав Йорданов получи удобна топка в наказателното поле и стреля покрай гредата. Минута по-късно Климентов изпълни опасно свободен удар.

В 50-ата минута Тонислав Йорданов бе блокиран от Иванов и топката напусна очертанията на терена - ъглов удар. В 59-ата минута, Ляксов смени много добре фланга на атаката, Тонислав Йорданов пое топката и я насочи към близкия ъгъл, но шутът му срещна гредата.

В 66-ата минута Преслав Антонов напредна към наказателното поле на България и стреля по земя покрай вратата. Четвърт час преди края Георги Русев проби отдясно и центрира успоредно но гол линията, но в тази точка на наказателното поле нямаше негов съотборник за да засече топката в мрежата.

Единственият гол в мача падна в 81-ата минута. Иван Тилев центрира от корнер и Тонислав Йорданов засече топката в мрежата с чудесно воле с вътрешен.

В петък сутрин отборът заминава за Тбилиси. Програма и състав на България U19 за Евро 2017 изтегли тук: http://bfunion.bg/uploads/Blanka_BG_U19 (3).pdf