Лудогорец и Ботев Пловдив ще определят шампиона в Държавното първенство U15

15:51

Отборите на Лудогорец и Ботев Пловдив се класираха за финала на Държавното първенство U15 при децата, родени 2002 г.

В полуфиналния реванш тимът от  Разград се наложи като домакин над Нефтохимик с 2:0. И първата среща завърши с успех за "орлите" - 3:1.

Петър Георгиев откри в 28-ата минута, a 5 минути след почивката Хидает Хюсеин оформи крайното 2:0.

В спора за титлата Лудогорец ще се изправи срещу Ботев (Пловдив), който надделя над Славия в другия полуфинал-реванш с 5:2 на собствен терен. Първата среща в столицата завърши 1:1.

Слави Шопов реализира хеттрик, а Иво Казаков добави два гола за успеха на "жълто-черните". Тома Ушагелов и Кристиян Тодоров бяха точни за гостите.

Финалът ще се проведе в събота, 1 юли от 18:00 часа на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.