Роналдо блести при класика на Португалия (видео)

10:10

Европейският шампион Португалия постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Латвия в мач от група В на квалификациите за Мондиал 2018. С два гола за „мореплавателите” се отличи звездата на тима Кристиано Роналдо, който се разписа съответно в 41-ата и 63-ата минути. „Седмицата” асистира и за третото попадение на своя тим, което бе дело на нападателя на Порто Андре Силва в 67-ата минута.

В другите срещи от тази група аутсайдерът Андора постигна изненадващ домакински успех над състава на Унгария с 1:0, а Швейцария очаквано се наложи с 2:0 при гостуването си на Фарьорските острови.

В класирането „кръстоносците” продължават да са лидери с пълен актив от 18 точки, следвани от Португалия с 15. Следват отборите на Унгария (7), Фарьорските острови (5), Андора (4) и Латвия (3).