Левски и Черно море врътнаха зрелищно реми на "Герена" (видео)

22:10

Левски и Черно море завършиха наравно 2:2 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от последния кръг на Първа лига. Двата тима започнаха с много млади играчи от първата минута. Мартин Костадинов бе точен в 40-ата минута. Божидар Краев изравни в 74-ата минута с глава. Румен Касабов в 77-ата минута върна преднината на гостите. Роман Прохазка изравни в 81-ата минута.

Сектор "Б" бойкотира срещата, като остана празен, след като тимът загуби с 0:3 от ЦСКА-София преди няколко дни. Домакините играха с екипите за сезон 2017/2018 година, които по-рано днес бяха представени.

Николай Митов даде почивка на няколко от основните си футболисти, тъй като предстои бараж за класиране в Лига Европа срещу Верея в неделя. Георги Иванов пък освободи 10 футболисти преди този мач.

"Сините" излязоха с петима свои юноши. Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Атанас Кабов и Алекс Боримиров започнаха от първата минута. За последните двама това бе дебют от първата минута за клуба.

Легендата на столичани Георги Иванов-Гонзо също заложи на петима юноши на "моряците". Ертан Томбак бе пълен дебютант, а още титуляри бяха Емил Янчев, Мартин Костадинов, Мартин Минчев и Валентин Йосков.

26-кратните шампиони на България имаха група от едва 16 човека, като на пейката бяха Божидар Митрев, Франсис Нар, Божидар Краев, Антон Огнянов и Деян Иванов.

Гостите пък започнаха срещата с Иван Коконов на пейката и още петима юноши.

Многото промени се отразиха на мача, който до средата на първото полувреме премина в тренировъчно темпо. Унилата атмосфера на "Герена" също се отрази на футболистите и интересните положения пред вратите липсваха. В 22-ата минута Бабатунде Адиниджи си заслужи освирквания от рехавите трибуни за безобразно отиграване, но след този момент срещата се оживи.

120 секунди по-късно Алекс Боримиров с технично отиграване се опита да прехвърли Емил Михайлов, който внимаваше и улови, но синът на легендата заслужи аплодисменти. После удар на Борислав Балджийски от фаул профуча много далеч от целта. След половин час игра Адениджи пропиля първото чисто положение. Атанас Кабов центрира и нападателят засече от непосредствена близост, но Михайлов с чудесна намеса изби.

Пет минути преди края на полувремето Черно море поведе. Станислав Иванов позволи топката да му бъде елементарно отнета в неврологична зона от Мартин Костадинов, който нахлу в наказателното поле и с изстрел между краката на Николай Кръстев откри резултата – 1:0! Вратарят на Левски също имаше основна вина за попадението на младока.

"Сините" пропуснаха чудесна възможност да изравнят в 44-ата минута. При страхотна атака отляво, при която Кабов и Ивайло Найденов разиграха, последва центриране, Иванов засече от вратарското поле, но Михайлов отново беше заел перфектна позиция и изби.

На почивката Митов взе мерки и направи двойна смяна – Антон Огнянов за сметка на Веселин Минев и Божидар Краев, който се появи на мястото на Кабов. Второто полувреме започна с нов шанс за Левски. Адениджи беше намерен в наказателното поле, но стражът на Черно море отново спаси. Роман Прохазка опита добавка, която беше блокирана.

После срещата стана двуостра и първо шут на Балджийски от чиста позиция се отклони в защитник, а в ответната атака Михайлов хвана остро подаване по земя на Прохазка. След час игра домакините отново пропуснаха да изравнят. Тогава Адениджи направи великолепно двойно подаване с Краев, продължи към Боримиров, който стреля от движение, но за сетен път Михайлов се оказа последна преграда пред гола.

В 67-ата минута варненци като по чудо не удвоиха преднината си. Първо Касабов отправи удар, Кръстев изби, а при добавката непокритият Филип Хлюпик не уцели очертанията от вратарското поле. Така се стигна до 74-ата минута, когато Левски изравни. Огнянов центрира от левия фланг и връхлитащият от втора позиция Краев с глава най-накрая преодоля Михайлов за 1:1!

В 77-ата минута обаче Черно море отново поведе чрез 17-годишния Румен Касабов. Резервата вкара първия си гол в професионалния футбол с удар от движение от точката за дузпата. Само 5 минути по-късно Прохазка с невероятен удар от около 35 м оформи крайното 2:2!

До края Александър Цветков беше изгонен от игра с втори жълт картон.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:2

0:1 Костадинов (40)
1:1 Краев (74)
1:2 Касабов (77)
2:2 Прохазка (81)

ЛЕВСКИ 4-2-3-1: Николай Кръстев, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев, Ивайло Найденов, Роман Прохазка, Станислав Иванов, Атанас Кабов, Алекс Боримиров, Бабатунде Адениджи

ЧЕРНО МОРЕ 4-2-3-1: Емил Михайлов, Ертан Томбак, Оджей Сукуп, Емил Янчев, Мартин Костадинов, Александър Цветков, Борислав Балджийски, Филип Хлупик, Мартин Минчев, Валентин Йосков, Марек Кузма