Славия разби Нефтохимик и остава в елита (видео)

22:33

Отборът на Славия записа категорична победа с 5:2 като домакин на Нефтохимик в мач-реванш от плейофите за оставане в Първа лига. Така с общ резултат 6:2 белите си гарантираха мястото в елита, а зелените отиват на бараж срещу Витоша Бистрица.

Двубоят на националния стадион "Васил Левски" се реши още до 17-та минута, когато Славия водеше с 3:0, след голове на Сердеров, Хашев (автогол) и Ивайло Димитров. След тези попадения интригата приключи и до края на срещата такава нямаше.

Все пак Нефтохимик върна едно попадение чрез Хашев в 57-та минута, но отново Димитров бе точен за Славия и така покачи резултата на 4:1. Стефан Велев направи 5:1 в 72-ата минута, а Мариян Огнянов оформи крайното 5:2 с много красиво попадение в края на мача.

След тази победа Славия запази мястото си в Първа лига, а в петък Нефтохимик излиза срещу Витоша Бистрица в директен бараж, като победителя в срещата ще играе в Първа лига през следващия сезон.