Девойките до 18 г. завършиха с победа участието си на турнира в Албена

16:39

Националният отбор на България за девойки до 18 г. победи Молдова U18 с 3:1 в последния си мач на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена.

Възпитаничките на Силвия Радойска откриха резултата в 16-та минута. Мирела Моева асистира на Тея Пенкова, която преодоля две противнички и с мощен удар не остави шанс на Джиту. Четири минути по-късно след многоходова комбинация националките можеха да удвоят преднината си, но Теодора Йорданова стреля неточно. „Лъвиците“ продължиха да атакуват и да пресират съперника, което доведе до поредна грешка в отбраната на Молдова и в 32-та минута България поведе с 2:0. Теодора Йорданова навлезе в наказателното поле и очи в очи с вратарката не сбърка за 2:0. В 52-та минута Александра Трофимов върна едно попадение за гостите, но в 74-та Тея Пенкова сложи точка на спора с второто си попадение в двубоя, оформяйки крайното 3:1 в полза на България.

България U18 – Молдова U18 3:1

Стартовият състав на България U18: 12. Мария Македонска, 2. Габриела Иванова, 4. Цветелина Цветанова, 6. Лилия Бирова, 7. Естел Дончева, 15. Анна Георгиева, 16. Мирела Моева, 17. Диана – Михаела Атанасова – к., 18. Теодора Йорданова, 21. Юлиaна Александрова, 22. Тея Пенкова;

Резерви: 1. Дарина Николова, 3. Боряна Минкова, 5. Румяна Новакова, 8. Десислава Станимирова, 9. Мануела Енчева, 10. Даниела Мореева, 11. Габриела Боюклиева, 13. Леонора Желева, 14. Ебру Дормушали

Селекционер: Силвия Радойска

Стартовият състав на Молдова U18: 1. Джиту, 2. Санжура, 4. Лохин, 5. Петелца, 7. Трофимов, 8. Мелнич, 10. Влас, 11. Науменко, 15. Майданская, 18. Димитрисина, 19. Александра Барган

Резерви: 12. Байчева, 3. Архирий, 9. Сербул, 13. Минаскурта, 14. Топала, 16. Дарован, 17. Беженари, 20. Арнауту

Селекционер: Алина Стетенко

Съдия: Красен Георгиев