Барса спечели Купата на Краля в последния си мач под ръководството на Енрике (видео)

00:25

Отборът на Барселона добави рекордна 29-а Купа на Испания във витрината си, след като на финала на турнира победи Депортиво Алавес с 3:1.

Решителният мач се игра на стадион "Висенте Калдерон" в испанската столица Мадрид, като каталунците стигнаха до успеха с голове на Лионел Меси, Неймар и Пако Алкасер.

Първият гол в двубоя падна в 30-ата минута, когато Меси откри резултата с елегантен удар от границата на наказателното поле. Синьо-белите отговориха подобаващо и само 3 минути по-късно Тео Ернандес възстанови равенството с изключително красиво изпълнение на пряк свободен удар.

В 45-ата минута възпитаниците на Луис Енрике отново дръпнаха напред в резултата. Меси намери Андре Гомеш в наказателното поле, който мигновено центрира успоредно на голлинията и оставеният непокрит на задна греда Неймар се разписа на празна врата.

Веднага след това Барса реализира и трети гол. Меси омота четирима футболисти на противниковия отбор, пробивайки отдясно в типично свой стил и пусна също толкова прецизно подаване към Алкасер, за който не бе проблем да вкара за 3:1 точно преди последния съдийски сигнал за първото полувреме.

След почивката каталунците доиграха мача в спокойно темпо и резултатът остана непроменен. Така лос кулес финишира незадоволителния си сезон с трофей. Това бе и последният мач на Луис Енрике начело на Барселона.

Барселона - Алавес 3:1

1:0 Лионел Меси '31

1:1 Тео Ернандес '33

2:1 Неймар '45

3:1 Пако Алкасер '45+3