Ювентус спечели 6-то поредно Скудето! (видео)

18:02

Ювентус е новият стар шампион на Италия!

"Бианконерите" спечелиха шестото си поредно Скудето, след като победиха Кротоне с 3:0 като домакини в среща от предпоследния кръг на Серия А.

Марио Манджукич откри резултата в 12-та минута, след като засече с десния крак центриране отдясно на Хуан Куадрадо.

Шест минути преди почивката Пабло Дибала реализира втори гол, изпълнявайки по перфектен начин пряк свободен удар.

Левият защитник Алекс Сандро оформи класическия резултат след изстрел с глава в 83-та минута.

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за гостите и остана на терена до 56-та минута, когато бе заменен от Симми Нвакво.

Днес Ювентус спечели своята 33-та титла на Италия.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри оформиха своя дубъл, след като в сряда вдигнаха и Купата на Италия.

На трети юни Юве ще има възможност да спечели исторически требъл. Тогава торинци се изправят срещу Реал Мадрид във финала на Шампионската лига.