Голдън Стейт на победа от големия финал

10:39

Голдън Стейт Уориърс се наложи над Сан Антонио Спърс със 120:108 като гост в третия мач от финала в Западната конференция на НБА. Резултатът в серията е 3:0 в полза на войните и те се нуждаят от още една победа, за да решат окончателно спора.

Шпорите имаха преднина от четири точки в края на първата четвърт, но гостите спечелиха следващата с 12 точки и не изпуснаха инициативата до края. Кевин Дюрант реализира 33 пункта и овладя 10 борби, а Стеф Къри добави 21 точки.

34-годишният Дейвид Лий от тима на Сан Антонио получи контузия още в първата четвърт от срещата, когато нарани коляното си при неуспешно приземяване и бе изведен от игрището с инвалидна количка. В плейофите Сан Антонио загуби също Тони Паркър и Кауай Ленърд заради травми.

Четвъртият мач от серията отново ще се играе в Тексас.