Зверев и Раонич с чисти победи в Рим

18:57

Александър Зверев и Милош Раонич се класираха за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Рим, след като записаха чисти победи съответно над Фабио Фонини и Томаш Бердих.

20-годишният Зверев разочарова местната публика, след като се наложи с 6-3, 6-3 над Фонини, който в миналия кръг записа успех над световния номер 1 Анди Мъри. Германецът бе далеч по-стабилен на собствен сервис и допусна само един пробив в двубоя, докато от своя страна взе подаването на съперника си 4 пъти, за да затвори мача след час и 18 минути игра.

За място на полуфиналите Зверев ще спори с 5-ия поставен в схемата Милош Раонич, който надви чеха Томаш Бердих с 6-3, 6-2. Канадецът подложи на истинска канонада от сервиси своя противник, като загуби общо 7 точки при своите подавания в срещата, продължила точно един час. За 1/4-финалите на надпреварата се класира и хърватина Марин Чилич, който победи 9-ия поставен в схемата Давид Гофен с 6-3, 6-4.